Backridgeback_shop.fur.html

Ridgeback shop - Knihy - Books

Rhodeský ridgeback

autor: Claudia Korner

väzba: brožovaná

rok vydania 2016

128 str.                                                                          

7,80 €  BARF Otázky a odpovědi

(K.Novosádová)

väzba: pevná

200 strán, cena 9,50 €


V novej knihe o barfovaniu odpovedá Kateřina Novosádová na dotazy, ktoré jej dávajú účastníci jej seminárov o kŕmení prirodzenou stravou. Nájdete tu informácie o nových poznatkoch a trendoch, ale aj užitočné tipy a triky, ako barfovať zdravo, efektívne a hlavne k prospechu a potešeniu vašich chlpatých strávníkov.


Rhodeský Ridgeback

autor: Ann Chamberlainová)

väzba: pevná

158 str.                                                                          

13,60 €        posledné kusyRhodeský ridgeback

autor: Stig Carlson

väzba: pevná

96 str.                                                                          

5,60 €        posledné kusy

Krmení psa přirozenou stravou

Kateřina Novosádová

väzba: pevná

232 str.

10,50 €     

Táto kniha je prvou pôvodnou českou publikáciou, ktorá sa zaoberá kŕmením psov čerstvou potravou. Kateřina Novosádová, chovateľka rodézskych ridgebackov (chov. stanica MANWË), mala pri písaní tejto knihy na zreteli práve potreby a podmienky českých a slovenských chovateľov. V knihe nájdete rady, ako svojho psa správne kŕmit počas celého života – od šteňaťa cez mladého psa až do dospelosti a seniorského veku. Osobitú pozornosť venovala brezosti sučiek a odchovu štěniat, ktorý je tu popísaný deň za dňom, a tiež rôznym chorobám a vhodným diétam. Súčasťou knihy sú jedálníčky a jednoduché  recepty, nechýbajú ani presné výpočty kŕmných dávok.


Kočky by kupovaly myši

(H.U.Grimm)

Podrobnosti Šokujúce skutočnosti - reklama a pravda pri výrobe krmív.

Ak niekto verí reklame, je vraj pre naše zvieratá dosť dobré len to najlepšie. Realita vyzerá inak: “chutné” krmivo pre psov a mačky sa vyrába v čarovnej kuchyni zo všetkého možného, vylepšeného aromatickými látkami a látkami, ktoré zlepšujú chuť a vôňu. Okrem odpadu sa do misiek našich miláčikov dostávajú aj kaly z odpadových vôd, baktéria a plesne. Zvieratá tŕpia a môžu ochorieť.

  1. Počet strán: 228 strán

  2. Väzba: brožovaná väzba

  3. Rozmer: 120×190 mm

  4. Hmotnosť: 240 g

  5. Jazyk: český jazyk

  6. Rok vydania: 2013


  8,50 € skladom
Zdravá výživa pro štěňata a mladé psy                          

autori: Sabine L.Schafer, Barbara R.Messika

Väzba: brožovaná väzba

8,50 €    


Zdravá výživa pro psa                                                         

autori: Sabine L.Schafer, Barbara R.Messika

Väzba: brožovaná väzba

8,50 €

momentálne vypredanáLidé a psi střet kultur

autor: Jean Donaldsonová

počet strán: 224 / formát: A5

väzba: pevná

fotografie: čiernobiele

10,50 € skladom

Snáď žiadna kniha neovplynila moderné predstavy o spolužitiu ľudí a psov toľko ako kniha “Střet kultur” Jean Donaldsonovej. Táto jedinečná publikácia ponúka čitateľom nielen čtivo napísané zamyslenia nad psou povahou a ich vzťahom k okolitému svetu, ale tiež spústu užitočných rád, ako psy cvičiť a ako im lepšie porozumieť. Ak príde reč na súžitie ľudí a psov, veľa ľudí zabúda, že ľudia nie sú psi a psi nie sú ľudia. Uvažujú a vnímajú svet inak ako my. Sú to bystré a nie práve jednoduché stvorenia, takže ak to s nimi myslíme vážne, nemali by sme ich poznávánie brať na ľahkú váhu.
Konejšivé signály

autor: Turgid Rugaas

počet strán: 100 / formát: A5

vazba: pevná

fotografie: černobiele + farebné

Turid Rugaas, norská cvičitelka psů, popsala jev, který nazvala konejšivými signály. Jedná se o řeč těla, s jejíž pomocí psi komunikují a předcházejí konfliktům a agresivním reakcím. Turid Rugaas se začala tímto jevem zabývat podrobněji a zmapovala jeho možné využití při výchově psa a cvičitelské praxi. Výsledky její práce, prezentované na četných přednáškách a kurzech, se dočkaly značného ohlasu a vzbudily zájem kynologů na celém světě. Kniha shrnuje veškeré její poznatky o konejšivých signálech a naučí čtenáře, jak lépe porozumět psům a jak tyto signály používat při komunikaci s nimi.

8,50 € skladomCo nám říká pes

Naučiť sa psej reči je také jednoduché! Naši štyřnohí miláčikovia mají nekonečne veľa možností ako vyjádriť svoje potreby a pocity. Vrtia chvostom, brechajú, upreto se na vás pozerajú, striedavo dvíhajú uši, naježia srsť... Naučte sa ich rôznorodé spôsoby verbálnej aj neverbálnej komunikácie správne rozpoznať a rozumiet jim. Nieje to vôbec ťažké a prispěje to k vášmu harmonickému súžtiiu. V tejto príručke sa dozviete, ako sa psi medzi sebou dorozumievají, ako s nami "rozprávajú" a čo by ste mali vedieť, aby ste vedeli so psom spolehlivo a bez nedorozumení vychádzať. Veľa v praxi vyskúšaných tipov a rád vám umožní vyvarovať sa veľa  problémov, zapríčineným vätšinou nedostotečnou či nesprávnou komunikáciou so psom.

64 str.                                                                               

5,50 €    skladomOd sebe !
autor: Jean Donaldsonová 
počet stran: 90 / formát: 120 x 160 mm
väzba: brožovaná
fotografie: černobílé
7 €    skladom

Praktická príručka o tom, ako sa vysporiadať s agresiou psa vôči iným psom. Poradí vám, ako psieho agresora precvičiť, ako sa naučiť rozlišovať rôzne druhy psej agresie a ako znižovať hladinu strachu u psa. A to všetko samozrejmě pozitivnými výcvikovými metódami.
Tahání na vodítku

autor: Turgid Rugaas

počet stran: 100 / formát: 120 x 160 mm

vazba: brožovaná

fotografie: černobílé

6 €    skladom

Turid Rugaas, norská cvičitelka psů a světoznámá autorka průkopnické knihy Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem, vám představí jednoduchý způsob jak naučit psa chodit na vodítku, aniž by vám při tom trhal ruce.

Díky této knize si snadno a rychle osvojíte postupy, s jejichž pomocí naučíte chodit v klidu a na volném vodítku psa jakéhokoli věku, velikosti či plemene. Přístup Turid Rugaas je humánní, založený na porozumění tomu, proč psi za vodítko tahají a jak lze využít přirozenou povahu psa a prostředí k řešení tohoto problému.

Uvidíte, že se procházky po městě, vesnici či v přírodě stanou mnohem pohodovějšími a méně stresujícími pro vás i vašeho psa.

Jak trénovat nemožného psa

autor: Jane Killionová
počet stran: 208 / formát: A5
väzba: pevná
fotografie: černobílé
10,50 €       skladom

Proč nad vaším psem lámat hůl, když vám ji může aportovat? Někteří psi (nebo dokonce celá psí plemena) jsou řadou chovatelů a cvičitelů psů považováni za nevycvičitelné. Máte i vy doma psa, který je chytrý, umí si poradit v problematických situacích a je dost tvrdohlavý na to, aby dosáhl toho, co chce, ale když dojde na to něco ho naučit, chová se jako přitroublý paličák? Tak tahle kniha je právě pro vás. Dozvíte se v ní, jak váš pes myslí, co ho zajímá a co na něj zabírá. Ukáže vám, jak vašeho „moulu“ naučit věcem, o nichž jste si mysleli, že je zvládnou jenom border kolie nebo zlatí retrívři. Poradí vám, co dělat, aby se váš pes sám snažil změnit své chování a vy ho přitom nemuseli přecpávat motivačními pamlsky. 

Nové knihy!

Objednávky prosím realizujte cez email ester@coroll.sk alebo telefonicky 0903/636 788 You can make order by email ester@coroll.sk